کنفرانس مهندسی معدن

  پنجمین کنفرانس مهندسی معدن ایران

 دریافت اصل مقالات کنفرانس از ۱۵ بهمن ۹۲ یعنی۸ ماه قبل از کنفرانس، آغاز و تا پایان خرداد ۹۳ ادامه یافت و همزمان داوری مقالات به جریان افتاد. در این مدت حدود ۳۷۰ مقاله کامل دریافت شد. جهت جلوگیری از ارسال مقالات توسط دانشجویان بدون اطلاع استادان راهنمایشان، که معمولا مقالات بی کیفیتی است،  و نیز جلوگیری از ارسال مقالات تکراری ارائه شده در سایر کنفرانسها، از مقالات دانشجویی خواسته شد تا فرم تعهد عدم تکراری بودن و تایید اطلاع استاد را ارسال نمایند که همین مرحله موجب حذف حدود ۵% از مقالات شد. تمام مقالات باقیمانده به دو داور تخصصی نشریه مهندسی معدن که امتیاز آن در اختیار انجمن مهندسی معدن است ارسال شد و در مواردی که تصمیم گیری بر اساس نظرات دو داور میسر نبود، از نظرات داور سوم استفاده شد. در نهایت حدود ۶۰% مقالات مورد پذیرش نهایی قرار گرفتند که نشان از دقت نظر داوران محترم داشت و حذف حدود ۴۰% مقالات در یک کنفرانس بی سابقه بوده است.  حدود ۱۷%  ازکل مقالات دریافتی جهت ارائه شفاهی انتخاب شدند و بقیه به صورت ارائه پوستر مورد پذیرش قرار گرفتند. پذیرش مقالات و نیز انتخاب مقالات برای ارائه شفاهی صرفا بر اساس نظرات و امتیازهای داوران بوده است و جهت بالا بردن سطح ارائه های شفاهی، در امتیازهای برابر، اولویت به مقالاتی داده شد که توسط اعضای محترم هیات علمی دانشگاهها و یا متخصصین صنعتی ارائه شوند. آمار تفکیکی روند پذیرش مقالات در جدول زیر آورده شده است.

آمار تفکیکی مقالات پنجمین کنفرانس مهندسی معدن ایران

AWT IMAGE

ارائه مقالاتی که به صورت سخنرانی پذیرفته شده بودند در سه سالن و در روز اول یک نوبت عصر (به دلیل مراسم افتتاحیه در صبح روز اول)/روز دوم دو نوبت صبح و عصر و در روز سوم در یک نوبت صبح انجام شد.برنامه سخنرانی ها به طور کامل در فایل پیوست آورده شده است.

شایان ذکر است که از میان  ۵۱ سخنران منتخب برای ارائه شفاهی مقاله تنها ۲ نفر حاضر نشدند که این آمار گواه تلاش های بی وقفه ی دبیرخانه در جهت اطلاع رسانی و اهمیت وجود نمایشگاه در کنار کنفرانس میباشد.

برای اولین بار در بخش هیات رئیسه داوران از دست اندر کاران صنعت به عنوان داور دعوت شد تا مقاله نویسندگان هم از لحاظ ارزش علمی و هم از جهت نزدیکی به صنعت بررسی شود و مورد داوری قرار بگیرد.

هم چنین بعد ازظهر روز دوم دو سخنرانی کلیدی و یک سخنرانی ویژه برگزار شد.

اولین سخنران کلیدی جناب آقای دکتر جمال رستمی دانشیار و صاحب کرسی صده دانشگاه پنسلوانیای آمریکا بودند و از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی خود را تحت عنوان "بهبود ایمنی و بهداشت معادن در فاز توسعه و فعالیت های معدنی در کشور های در حال توسعه" ارائه دادند که با استقبال زیادی ازسنت شرکت کنندگان روبرو شد.

جناب آقای مرتضی شناور مدیر عامل محترم شرکت معادن سنگ آهن احیا سپاهان سخنرانی ویژه ای با موضوعیت"بررسی معادن پلاسری مشابه معدن پلاسر سنگ آهن سنگان" ارائه دادند.

ودر پایان روز دوم جناب آقای دکتر سرخیل عضو محترم هیات علمی دانشگاه محیط زیست سخنرانی کلیدی تحت عنوان "لزوم ایجاد ارتباط موثر بین مهندسی معدن و محیط زیست "ارائه دادند.

در هر رور تعداد ۲۰۰ نفر در کلاس ها حاضر میشدند و علاوه بر ارائه و استماع مقالات از نمایشگاه دیدن میکردند. همچنین کلیه ی ارائه دهندگان گواهی پذیرش مقالات خود را بلا فاصله پس از ارائه مقاله از هیات داوران دریافت میکردند.

درظهر روز سوم هم برای بهبود کیفیت کنفرانس های آینده نظرسنجی انجام گرفت.

در مراسم اختتامیه  سه مقاله تحت عنوان مقالات برتر معرفی شد که در کنار تقدیر از غرفه های برتر نمایشگاه توسط ریاست محترم نظام مهندسی و اعضای هیات مدیره انجمن مهندسی معدن مورد تقدیر و تشویق قرار گرفتند.

برای دریافت آرشیو مقالات پنجمین کنفرانس مهندسی معدن ایران، درخواست خود را به آدرس irsmee93gmail.com ارسال نمائید.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1627 بار   |   دفعات چاپ: 355 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر